Cyrk ,,Luna”

19.12.2019 r. w naszym przedszkolu pojawił się cyrk ,,Luna”. Dzieci przywitał wesoły, ogromny niedźwiedź polarny! Zabawnie tańczył , poruszał uszami, a nawet ogonem. Przedszkolakom bardzo podobały się magiczne sztuczki czarodzieja. W skrzyni ukrył swoja asystentkę, a potem przebił pudło metalowymi prętami. Dzieci obserwowały go z obawą, ale piękna asystentka była na szczęście cala i zdrowa. W czarodziejskim kapeluszu pojawiały się mniejsze kapelusze, a na końcu zjawiła się… jaszczurka. Dzieci mogły pogłaskać spokojne zwierzątko, które okazało się kłujące. Pani asystentka zręcznie kręciła kółkami hula- hop. Dzieci też próbowały, co nie było łatwe. Potem klaun wykonywał ciekawe akrobacje równoważne, połączone z żonglowaniem rożnymi przyborami. Na dzieciach duże wrażenie zrobił taniec asystentki z wielkimi skrzydłami przypominającymi motyla. Wielką atrakcją okazał się wąż pyton, który owinął się wokół szyi i ciała asystentki. Dużo dzieci było odważnych i pogłaskało węza. Okazał się bardzo spokojnym zwierzęciem, dzieci obawiały się tylko jego ruchliwego języka. Najodważniejsi trzymali wyprostowanego węża na rekach- był tak długi, że potrzeba było do tego zadania chyba 10 dzieci! Nawet jedna z pań odważyła się pokonać swój strach i wąż owinął się wokół jej ciała. Nie miała wesołej miny! Na końcu wystąpiła czarna kotka Klara, która popisywała się swoim sprytem. Chodziła miedzy nogami asystentki, po płotku, przeskakiwała przez przeszkody, turlała się po dywanie i inne akrobacje. Czas szybko minął, nawet nie zauważyliśmy kiedy przedstawienie się skończyło. Dzieci i panie, które brały udział w pokazach otrzymały balonowe zwierzątka.Dzieci nagrodziły artystów wielkimi brawami!