Dni adaptacyjne w przedszkolu

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Tegoroczne dni adaptacyjne w naszym przedszkolu rozpoczęły się od zebrania dla rodziców dzieci nowo przyjętych, na którym dyrektor przedszkola – Elżbieta Sekuła przekazała najważniejsze informacje dotyczące organizacji i funkcjonowania placówki oraz propozycje oferty edukacyjnej i zajęć dotatkowych.

Drugiego dnia rodzice przyprowadzili swoje pociechy, aby wspólnie pobawić się, zwiedzić całe przedszkole i zobaczyć, jak spędzają czas ich starsi koledzy.

Trzeciego dnia zaproszono dzieci i rodziców do wspólnej podróży wesołym, muzycznym pociągiem. Maszynista wiózł pasażerów do stacji, na których ukryte były zagadki, zadania i zabawy. Dzieci chętnie naśladowały maszynistę, ćwicząc razem z nim, dmuchały na kolorowe piórka, uczestniczyły w zabawie ,,Deszczyk – wiatr”, z wielką radością i sprytem zbierały rozsypane, szalone piłeczki. Oczywiście największą radość sprawiła dzieciom zabawa z chustą Klanzy… nie wiadomo skąd czerpały aż tyle energii i siły! Na zakończenie spotkania każde dziecko wykonało kolorowego motylka. Potem wraz z rodzicami mogły bawić się w różnych salach, największe powodzenie miała sala zabaw z basenem i kulkami. Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia we wrześniu!