„Fascynujący świat mrówek”

Dnia 11.10. 2019 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach pt. „Fascynujący świat mrówek”. Podczas spotkania dzieci miały okazję odkryć fascynujące królestwo tajemniczych owadów, jakimi są mrówki. Na warsztatach edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły prawdziwą królową mrówek, a także oglądały świat mrówczymi oczami. Barwne tablice edukacyjne , znakomicie dopełniały prezentowane treści. Na koniec dzieci otrzymały na pamiątkę drobne upominki – materiały do wykonania własnego mrowiska. Dziękujemy Radzie Rodziców naszego przedszkola za sfinansowanie warsztatów, które nie tylko dostarczyły dzieciom wiedzy o tych niezwykłych owadach, ale pozwoliły też lepiej zrozumieć ich wpływ na nasze otoczenie.