Szkoła do Hymnu

8 listopada 2019 roku nasze przedszkole uczestniczyło w akcji pt. ,,Szkoła do hymnu”. Akcja ta jest związana ze Świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszystkie dzieci ubrane w strój galowy spotkały się w auli. Na scenie przywitała nas piękna dekoracja związana z tym świętem. O godzinie 11:11 z dumą zaśpiewaliśmy ,,Hymn Polski”. Następnie dzieci wypowiedziały się na temat ,,Jak powinien wyglądać strój galowy”. Dzieciom w skrócie została przedstawiona historia związana z tym świętem. Niespodzianką dla dzieci i pań był występ Michaliny, która przygotowana przez mamę, wzięła udział w konkursie organizowanym przez POKiS na piosenkę patriotyczną. Zaśpiewała wzruszającą i trudną piosenkę ,,Rozkwitały pąki białych róż”. Wspólnie zaśpiewaliśmy przepiękną ,,Piosenkę dla Polski” Moniki Kluza, której nas nauczyła ,,Pani Nutka”. W tym dniu nie mogło zabraknąć wiersza Władysława Bełzy ,,Katechizm polskiego dziecka”. Naszą uroczystość zakończyliśmy żywiołową piosenką , również poznanej na rytmice ,,Polska! Wszyscy w górę ręce”. Podczas śpiewu dzieci zrobiły flagę Polski z biało – czerwonych pomponów.