,,W Polanowie znani w bajkach zakochani”.

26.11.2019 r. w przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze z cyklu ,,W Polanowie znani w bajkach zakochani”. Tym razem odwiedził dzieci wyjątkowy gość – Kawaler Orderu Uśmiechu, pan Henryk Zabrocki. Dzisiejsza bajka pt.,,Klementynka” poruszała wiele ważnych spraw, takich jak zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, dbanie o potrzeby innych – nie tylko własne, obecność dzieci niepełnosprawnych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajki, odpowiedziały na pytania dotyczące wydarzeń, wytłumaczyły z których fragmentów bajki pochodzą przygotowane ilustracje. Przerywnikiem poważnych rozmów była zabawa ,,Deszczyk – wiatr” lubiana przez dzieci. Pani dyrektor Elżbieta Sekuła zapoznała dzieci z powstaniem i tradycją przyznawania zasłużonym, wybranym przez dzieci osobom Orderu Uśmiechu. Przedszkolaki obejrzały film z uroczystości wręczenia orderu panu Henrykowi, a on sam opowiedział dzieciom o szczegółach tej wyjątkowej, wzruszającej dla niego chwili. Pokazał dzieciom swój niepowtarzalny, słoneczny order. Dzieci także przygotowały dla naszego gościa niespodziankę – Order Uśmiechu na pudelku ze słodyczami. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały ,,Piosenkę o prawach dziecka”, a pan Henryk zostawił nam swój pamiątkowy, słoneczny odcisk dłoni i książeczki dla starszych przedszkolaków. Dziękujemy za spotkanie!