Wizyta przedszkolaków w OSP

,, Pędzi straż pożarna, strażak nie zna trwogi! Gasi groźny pożar, śmiało wchodzi w ogień! Zostanę strażakiem, włożę hełm ze stali. Pośpieszę na pomoc, gdy się dom zapali.”
 
6 maja 2019 roku dzieci z grupy Sarenki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Polanowie. Dzieci mogły zapoznać się z trudną, odpowiedzialną i niebezpieczną pracą strażaków, którzy jak się okazało nie tylko gaszą pożary! Strażacy ubrani byli w mundury, na których dzieci zauważyły herb Polanowa. Pokazali nam strój, który chroni ich przed ogniem. Największą atrakcją były oczywiście wozy strażackie, wyposażone w niezwykły sprzęt. Dzieciom spodobała się nazwa jednego z narzędzi – łobuz.! Były także ogromne nożyce do cięcia metalu, różne pompy i mnóstwo ,,sikawek”, które dzieci próbowały policzyć.
Dzieci pamiętały o święcie strażaków, zobaczyły figurkę ich patrona św. Floriana. Podziękowały piosenką i wspólnie wykonaną kartką.
Dziękujemy strażakom za miłe przyjęcie, a w szczególności Panu Krzysztofowi Grzelakowi, który zorganizował spotkanie.