Rodzice z grupy „Biedronki” wraz z wychowawczynią próbują zaprzyjaźnić dzieci z „Królową Nauk”- Matematyką. W ramach projektu „20 minut dla matematyki” opierającego się na metodyce nauczania wg E. Gruszczyk – Kolczyńskiej przenosimy matematykę na płaszczyznę domowo – podwórkową, a do jej nauki wykorzystujemy przybory użytku codziennego. Dzieci wraz z rodzicami segregują skarpetki i sztućce, liczą kroki do przedszkola i podczas spaceru, odmierzają składniki na ciasto,kroją owoce na części itp.Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do naszej zabawy!!!

Utrwalamy kierunki przestrzenne i położenie obiektów w stosunku do własnej osoby.

Klasyfikujemy 😃

Pomagamy mamie w kuchni, a jednocześnie dzielimy na części i odmierzamy składniki 😃