Hobby i zawód wykonywany przez rodziców w grupie Jeżyki

W ramach współpracy z rodzicami, dzieci z grupy Jeżyki miały możliwość wzięcia udziału
w zajęciach prowadzonych przez swoich rodziców. Dzięki ich zaangażowaniu, 4 letni wychowankowie uczestniczyli w wielu ciekawych i edukacyjnych wydarzeniach. Zdjęcia są dowodem na to, że każde z tych spotkań było nie tylko pouczające, ale również pełne radości i niezapomnianych chwil:

 1. Wizyta w sklepie ogrodniczym u mamy Helenki: Podczas tej wizyty dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca w sklepie ogrodniczym. Mama Helenki opowiedziała o różnych roślinach, narzędziach ogrodniczych i jak dbać o ogród. Dzieci mogły zadawać pytania i dowiedziały się, w jaki sposób należy sadzić rośliny do doniczki. Na koniec każde dziecko otrzymało małą roślinkę – „kwiatek bratek” do posadzenia w przedszkolu.
 2. Bajka o Kopciuszku czytana przez mamę Emilki i Zuzi: Mama Emilki i Zuzi odwiedziła nas, aby przeczytać dzieciom klasyczną bajkę o Kopciuszku. Dzieci
  z zaciekawieniem słuchały historii o magicznej przemianie Kopciuszka, złej macosze
  i cudownym balu. Po przeczytaniu bajki, dzieci miały okazję porozmawiać o swoich ulubionych fragmentach i wziąć udział w zabawie z odszukaniem kapci z zasłoniętymi oczkami oraz odgadnięciem kogo dany kapeć jest własnością.
 3. Warsztaty robienia pachnących mydełek z mamą Nadii: Mama Nadii pokazała dzieciom, jak w prosty sposób można zrobić kolorowe i pachnące mydełka. Dzieci mogły zobaczyć różne kształty foremek, kolory i zapachy. Na zakończenie każde dziecko otrzymało w prezencie pachnące mydełko, które mogło zabrać do domu.
 4. Wycieczka do Parku Leśników w Osetnie z tatą Michaśki: Tata Michaśki, który pracuje jako leśniczy, zaprosił nas do Parku Leśników w Osetnie. Dzieci mogły dowiedzieć się, na czym polega praca leśniczego, jak dbać o las i jego mieszkańców. Tata Michaśki oprowadził nas po parku, pokazał różne gatunki drzew i roślin. Wycieczka zakończyła się samodzielnym pieczeniem kiełbasek.
 5. Wizyta w Elektrowni Szczytowo-Pompowej w Żydowie: Tata Marysi zaprosił nas do swojej pracy w Elektrowni Szczytowo-Pompowej w Żydowie. Dzieci mogły zobaczyć, jak działa taka elektrownia, dowiedzieć się, skąd bierze się prąd i jakie ma znaczenie dla naszego codziennego życia. Przewodnik po elektrowni opowiedział
  o procesie produkcji energii, a dzieci mogły z bliska zobaczyć potężne turbiny
  i transformatory oraz inne dostępne dla nas urządzenia. Na pamiątkę tej wizyty mali uczestnicy otrzymali kolorowanki i kredki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i wsparcie! Wasza pomoc uczyniła ten rok przedszkolny wyjątkowym i pełnym wspaniałych doświadczeń dla naszych małych Jeżyków.