14 luty to wspaniały dzień – dzień, który przypomina nam, że warto darzyć uczuciem innych ludzi.
Nie tylko tych najbliższych, ale wszystkich.
Bo warto być miłym, podchodzić do innych z uśmiechem i radością w sercu.
Kiedy my dajemy uśmiech, dostajemy go z powrotem!!!

14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Walentynkowy Dzień Życzliwości”. Tydzień wcześniej została wystawiona przy drzwiach wejściowych „Walentynkowa skrzynka pocztowa”, do której dzieci mogły wrzucać kartki walentynkowe wykonane w przedszkolu oraz w domu wspólnie z rodzicami dla swojej koleżanki, kolegi lub Pani. Głównym celem zorganizowania takiego dnia w przedszkolu było przede wszystkim zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (koleżankom, kolegom, Paniom), budowanie atmosfery przyjaźni i wzajemnego szacunku. Jak się okazało prawie cała skrzynka pocztowa wypełniła się pięknymi, kolorowymi walentynkami. W Walentynki przedszkolny listonosz wspólnie ze swoją pomocnicą roznieśli kartki adresatom oraz „coś słodkiego”. Zabawy było co niemiara, dobrze jest być życzliwym, umieć się dzielić i czerpać z tego radość. Warto powiedzieć komuś, jak bardzo się go lubi i szanuje.
Dziękujemy za wszystkie miłe niespodzianki 🙂