Z życia ,,Sarenek”.
Początek roku przedszkolnego dla niektórych naszych 3-latków okazał się trudną zmianą. Początkowe łzy z biegiem czasu przerodziły się jednak w uśmiechy. A tak wyglądał okres adaptacji dzieci, poznawania nowych kolegów i koleżanek, wspólnych zabaw.

Z planem dnia w przedszkolu zapoznał dzieci chłopiec Luluś. Teraz to dzieci przypominają o Lulusiu i zmianie planu. Dzieci poznały też znaki grupowe i wiedzą jak zachowywać się w sali, chociaż nie jest to takie łatwe.

Tak wyglądały pierwsze posiłki na stołówce, do której prowadziły schody, ale nasz sarenkowy pociąg dawał radę.

Pierwsze przymiarki na leżakach nie były łatwe, ale stopniowo dzieci zrozumiały, że to tylko odpoczynek. W zasypianiu pomagała dzieciom bajka czytana przez nauczycieli i spokojne dźwięki muzyki – tak ,,Sarenki” polubiły muzykę poważną.

Aby dzieciom ułatwić funkcjonowanie w szatni i w sali dzieci wybrały sobie znaczki rozpoznawcze.
Od tej pory łatwiej było trafić do swoich półeczek.

Pierwszą pracą plastyczną było wykonanie swojej buzi. Niektóre dzieci po raz pierwszy używały kleju w sztyfcie, ale oczywiście dały radę. Czyż nie są podobni?

Początki ubierania w szatni nie były łatwe, ale pierwszy spacer okazał się przyjemny.
Dzieciom towarzyszył wąż przedszkolny, który dobrze znał drogę powrotną.

Oczywiście najprzyjemniejszym pomieszczeniem w przedszkolu jest sala zabaw. Zanim dzieci zaczęły zabawę zapoznały się z zasadami, dzięki którym zabawa jest dla wszystkich bezpieczniejsza. Tutaj pojawia się najwięcej uśmiechów.

Dzieci mają dobry słuch, bez trudu odgadły zagadki słuchowe.

Pewnego dnia w sali pojawił się mały gość- piesek Sylabinek. Mówił dziwnym sylabowym językiem i wkrótce dzieci zaczęły mówić tak jak on. Dzieci bardzo lubią pojawianie Sylabinka, a najbardziej jego łaskotki.

Dzieci nauczyły się siadać do zajęcia w kole, pomogła zabawa ,,Kolko graniaste”.

Oto zdjęcia z zajęcia ,, Kolorowe kredki”, na których dzieci nazywały i rozpoznawały kolory, segregowały kredki, brały udział w zabawie ruchowej. Na zakończenie zajęć kolorowały obrazki odpowiednimi kolorami.

,,Sarenki” polubiły zajęcia języka angielskiego z Panią Kasia i jej przyjacielem niebieskim Boo.

Odbyło się dużo ciekawych zajęć. Poniżej zdjęcia z tygodnia o ruchu drogowym: układanie rytmów z kół, z zabawy ruchowej, malowania wybranego auta i przyklejania elementów.

Zajęcia ,,Dary jesieni” bardzo zaciekawiły dzieci. W segregowaniu owoców drzew brali udział wszyscy – przebiegło bardzo szybko.

W związku z tym tematem powstała praca plastyczna ,, Jesienne drzewo”. Dzieci odbijały swoją rękę zanurzoną w farbie na kartce i tak powstało drzewo. Odciski palców w jesiennych kolorach wykonały kolorowe liście.

Dzieci uczyły się rysować po śladzie. Starały się rysować po linii zielonego mazaka – to było trudne.Podczas tygodnia,,Jesień w sadzie” dzieci segregowały owoce, rzucały piłeczką do celu.
Najbardziej podobała im się zabawa masą solną – ugniatanie, wałkowanie to jest to!

Temat tygodnia,,Kolorowe warzywa” przyniósł piękną pracę – drzewo z liścia kapusty.

Dzieci wykonały domek wg instrukcji, nazwały części domu, wymieniły nawet schody i windę.
Niektóre domki są w fazie budowy…

A co jeszcze robiliśmy można zobaczyć na zdjęciach. Czyż te dzieci nie są pracowite?