Bezpieczny przedszkolak – spotkanie z policjantem w przedszkolu.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważą pożar, wypadek, itp.

Pani Policjantka przypomniała dzieciom numery alarmowe.

Zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.

Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur oraz akcesoria potrzebne policjantowi do pracy.

Policjantka omówiła również z dziećmi zasady obchodzenia się z obcym, nierzadko agresywnym psem.

Przedszkolaki przećwiczyły postawę, jaką powinny przyjąć podczas spotkania z takim zwierzakiem.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Wykazały się dobrą znajomością zasad przechodzenia przez ulicę.

Serdecznie dziękujemy Pani aspirant za spotkanie z naszymi przedszkolakami.