DNI OTWARTE JUŻ ZA NAMI…
14 – 15 CZERWCA 2022 r. w godzinach 9.30 – 11.30 gościliśmy w naszym przedszkolu przyszłych przedszkolaków z rodzicami. 14 czerwca 2022 r. była grupa dzieci 3-letnich, natomiast 15 czerwca 2022 r. grupa dzieci 4- ,5- i 6-letnich. Celem głównym dni otwartych w naszym przedszkolu było „działanie pedagogiczne, które sprzyja rozładowaniu negatywnych doznań dziecka wywołanych gwałtownym rozstaniem z rodziną i brakiem wiedzy o nowym środowisku”. Wszystkich przybyłych gości serdecznie powitała Pani dyrektor i zaprosiła do udziału w „spacerze po przedszkolu”. Podczas Dni Otwartych, dzieci wraz z rodzicami zapoznawały się z wyposażeniem sal grup wychowawczych oraz innymi pomieszczeniami znajdującymi się w placówce.
Dzieci uczestniczyły w zabawach dowolnych w sali zabaw podczas których mogły poznać rówieśników, a ich Rodzice w tym czasie przebywali na spotkaniu z panią dyrektor, która chętnie odpowiadała na pytania.
Po spotkaniu każdy rodzic otrzymał broszurkę ze wskazówkami ułatwiającymi start przyszłemu przedszkolakowi oraz foldery z ofertą edukacyjną naszej placówki. Z Dni Otwartych skorzystało 18 dzieci 3-letnich oraz 14 dzieci 4-, 5- i 6-letnich.