Grupa Sarenki 🦌🦌🦌„Dzień dziecka” 😘 Zielona klasa 🌲🌲🌲🌳🌳🌳🌲🌲🌲
,,Bądź dzieckiem jak najdłużej,
jak dziecko baw się,
śmiej i kochaj tak jak dziecko,
i serce dziecka miej.”
Z okazji ,, Dnia dziecka” nasze ,,Sarenki” wybrały się na pierwszą wycieczkę. Niektóre dzieci po raz pierwszy jechały autobusem. Wybraliśmy się do Zielonej Klasy w Rzeczycy.
Był to dzień nie tylko wesołych zabaw, ale także dzień spotkania z przyrodą. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od przywitania piosenką oraz zabaw z piłką. Dzieci bez trudu pokonały przygotowany leśny tor przeszkód i pajęczynę pająka.
Obserwowały przyrodę, wędrowały przez mostki nad rzeczką, oglądały tablice przyrodnicze, a także dom mrówek. Zobaczyły również paśnik dla zwierząt i miejsce kąpieli błotnej dzików.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały leśnych odgłosów. Nie przeszkodził nam nawet deszczyk, ponieważ schowaliśmy się pod daszkami, gdzie dzieci mogły rozwiązać muzyczne zagadki.
Oczywiście była smaczna kiełbaska, herbatka i słodki poczęstunek. Dziękujemy paniom kucharkom za pyszną kiełbaskę.
To był dzień pełen wrażeń. Wszystkiego najlepszego!