Dnia 12.01.2023 r. odbył się Dzień Kolęd – uroczystość, która stała się tradycją naszego przedszkola. W tym dniu w przedszkolu rozbrzmiewały kolędy i pastorałki! Każda grupa zaprezentowała wybrany przez siebie utwór. Śpiewanie kolęd i pastorałek to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam w dzisiejszych czasach na co dzień brakuje.
Podczas trwania uroczystości dzieci z grupy „Motylki” wystawiły Jasełka, które przygotowały pod opieką p. Angeliki Trznadel. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, śpiewali kolędy i pastorałki oraz prezentowali umiejętności recytatorskie. Uroczysty nastrój dopełniały niecodzienne stroje dzieci – aniołów, diabełków, postaci z bajek oraz pasterzy.
We wspólnym kolędowaniu towarzyszyli nam przedstawiciele Rady Rodziców p. Izabela Olszewski oraz p. Marta Paliszewska, które na koniec uroczystości podziękowały za zaproszenie oraz przekazały słodki upominek ufundowany przez Nadleśnictwo Polanów.
Podziękowanie za życzenia świąteczne złożyła również firma „MACED” – przekazując dla naszych przedszkolaków kosz słodkości.