W tym tygodniu dzieci z grupy ,,Sarenki” obchodziły ,,Dzień Kredki”.
Było naprawdę kolorowo i trochę naukowo. Dzieci obejrzały filmik o powstawaniu kredek, a także wykonały swoją własną, wesołą kredkę z papieru. Było mnóstwo zabaw związanych z tym świętem, np. układanie napisu ,,Dzień Kredki”, wyrazu ,,kredki”, szukanie kredek ukrytych w sali, układanie kredek z numerami, segregowanie różnych rodzajów kredek i liczenie ich czy układanie od najmniejszej do największej kredki. Dzieci nauczyły się piosenki pt. ,,Kolorowe kredki” , szukały ilustracji związanych z piosenką, bawiły się przy muzyce wykorzystując kartki, wystukiwały na nich rytm piosenki. Bardzo spodobała im się zabawa ruchowa ,,Bieg kredek”, a także zabawy z chusta Klanzy. Dzieci wykonały również tęczowe obrazki, pamiętały, aby ubrać się w strój w swoim ulubionym kolorze.