25 listopada dzieci z grupy ,,Sarenki” obchodziły ,,Dzień Pluszowego Misia”. Historię tego święta przypomniał nam krótki filmik. Przedszkole odwiedził też miły gość- mały miś. Dzieci zadały mu mnóstwo pytań, bo chciały jak najwięcej dowiedzieć się o jego rodzinie, trybie życia, ulubionych smakołykach, a nawet zabawkach. Miś początkowo był przestraszony i nieśmiały, ale po miłym przyjęciu przez dzieci stał się bardzo rozmowny. Nikt się nie zdziwił, że ulubionym jego smakołykiem jest słodki miodek – nawet przyznał się dzieciom, ze pszczółki użądliły go w łapę. Dzieci zaśpiewały misiowi piosenkę, zatańczyły w kole, a potem zrobiły sobie z misiem pamiątkowe zdjęcie. Mis powiedział, że może się z nimi spotkać w lesie. W tym dniu dzieci wykonały portrety swoich ulubionych misiów, opowiadały dlaczego te przytulanki są dla nich ważne i w czym im pomagają. Na zajęciach liczyły papierowe misie i baryłki z miodkiem, porównywały ilość zaznaczając ją znakiem ,,większości – mniejszości”. Oczywiście nie obyło się bez emblematów z misiem, które dzieci samodzielnie wykonały.