POLANÓW WIDZIANY OCZAMI DZIECKA”

Przedszkolaki Przedszkola Gminnego w Polanowie z grupy „Biedronki” wraz rodzicami przyjęły propozycję wychowawcy Danuty Palewskiej udziału w projekcie pt. „Polanów widziany oczami dziecka”. Zadaniem dzieci i ich rodzin było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat Polanowa – jego miejsc charakterystycznych i lubianych przez dzieci.

Prace te są efektem realizacji programu edukacyjnego w Przedszkolu Gminnym w Polanowie pt. „Polanów dawniej i dziś”, który ma na celu przybliżenie dzieciom naszej miejscowości
i regionu, w którym żyjemy – jego historii i zabytków, walorów turystycznych i przyrodniczych, obrzędów i zwyczajów, tradycji i folkloru.

Z powodu pandemii koronawirusa ten element programu musiał zostać zmodyfikowany
i przeprowadzony na płaszczyźnie domowej. Pierwotny zamysł był taki, aby przeprowadzić go w plenerze podczas zajęć integracyjnych dla rodziców. Żałujemy bardzo, że nie mogło odbyć się spotkanie „na żywo”, ale pomimo tych trudnych chwil, prace są imponujące.

Zadanie wykonało 5 dzieci, wśród ich prac możemy podziwiać: Mały Kościół, Duży kościół, jezioro Kacze, fontannę, plan miasta itp.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za chęć udziału i podjęcie wyzwania, prace są piękne
i bardzo pomysłowe. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się kontynuować zadanie i spotkamy się wspólnie na świeżym powietrzu.