Wszystkie dzieci uwielbiają słodkości, a gdy jeszcze są one wykonane samodzielnie to smakują najlepiej. W poniedziałek 10 lutego 2020 r. postanowiliśmy spróbować swoich sił i upiec rogaliki. Swoją przygodę z pieczeniem rogalików dzieci zaczęły od wysłuchania krótkiego opowiadania pt. „Rogalik”. Następnie przedszkolaki umyły ręce i udały się do kuchni przedszkolnej, w której spotkały naszą Panią Dyrektor Elżbietę Sekuła. By przystąpić do pracy dzieci musiały zdać krótki test na temat sprzętów, które znajdują się w przedszkolnej kuchni. Pani Dyrektor oraz Pani Zosia – nasza kucharka bacznie sprawdzały wiedze naszych przedszkolaków, które spisały się na medal odgadując każdy sprzęt. Po zakończonym zadaniu przedszkolaki bardzo chętnie pomagały Pani Zosi w przygotowaniu ciasta oraz w wycięciu trójkątów. Trzeba przyznać, że dużą frajdą było zawijanie rogalików (które wychodziło dzieciom wspaniale ). Zapach ciepłych rogalików unosił się w całym przedszkolu, wszyscy nie mogli doczekać się kiedy będą już gotowe. Po wyjęciu rogalików z pieca konwekcyjnego nastąpiła ich dekoracja, która sprawiła dzieciom wielką przyjemność. Wspólna praca przyniosła słodki, rumiany efekt. Na koniec każdy mógł spróbować swojego smakołyku. Oczywiście palce lizać…
Dziękujemy Pani Zosi za pomoc w przygotowanie tak wspaniałych pyszności oraz za wspólnie spędzony czas.