Światowy Dzień Ziemi to największe święto naszej Planety, obchodzone co roku 22 kwietnia.
Ma ono na celu promowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie, jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość Ziemi ma każdy z NAS.
To doskonała okazja do organizowania w przedszkolu różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię.
Nasze Przedszkolaki w tym dniu aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu zorganizowanym przez starszych kolegów z gr. „Muchomorki” oraz gr. „Zajączki”.
Nie zabrakło również tematycznych pięknych prac plastycznych, które wykonała każda grupa.
W nagrodę Mali Ekolodzy otrzymali dyplom przyjaciela przyrody, książkę oraz coś słodkiego.
Pogoda trochę pokrzyżowała plany i przedszkolaki nie mogły wziąć udziału w „Sprzątaniu Świata”, aby w ten sposób pokazać jak dbają o swoją Planetę.