W poszukiwaniu wiosny

Grupa „Jeżyki ”szukając Wiosny odwiedziła „Dwór Warblewo” – gospodarstwo agroturystyczne u Pani Kasi (piątek 22.03.2024 r.). Na początku naszej przygody zwiedziliśmy stajnię. Pani Kasia przedstawiła wybrane konie, opowiedziała o ich przysmakach… a z niektórymi dzieci mogły „bliżej się zapoznać” i poczęstować smacznym owsem. Czekały na dzieci też kozy, osiołek, kucyki i króliczki. Spotkanie ze zwierzętami sprawiło, że dzieci były bardzo szczęśliwe i w takich nastrojach zwiedziły wozem całe gospodarstwo.
Właścicielka gospodarstwa przygotowała dla przedszkolaków ciekawe zadania do wykonania, m.in.: szukanie wielkanocnych skarbów, sianie rzeżuchy oraz zabawę polegającą na wspólnym kulaniu ogromnych „kul”.
Dzielne Jeżyki bardzo dobrze wykonały wszystkie zadania.
Nasze przygody dobiegły końca przy ciepłej herbatce i słodkim poczęstunku, a były to pyszne babeczki, które przygotowała Helenka ze swoją mamusią.
Na pożegnanie złożyliśmy Pani Kasi życzenia Wielkanocne i wróciliśmy do przedszkola.