W dniu 05 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla rodziców z dziećmi. Nauczycielki przygotowały propozycje zabaw i ćwiczeń sensorycznych oraz sensoplastycznych. Rodzice mogli dowiedzieć się jak zrobić w domu z dziećmi masy plastyczne, ciecz nienewtonowską czy ścieżkę sensoryczną z materiałów naturalnych. Razem z dziećmi mogli poćwiczyć zmysły smaku, węchu, słuchu, dotyku i wzroku. Można było się wyciszyć przy muzyce relaksacyjnej i zrelaksować przy masażyku piłeczkami sensorycznymi. Rodzice chętnie uczestniczyli w warsztatach i bawili się ze swoimi pociechami. Każdy mógł porozmawiać z nauczycielkami i terapeutką SI o wpływie zabaw i ćwiczeń sensorycznych i sensoplastycznych na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym.