03.04.2023 r. Grupa ,,Sarenki” i ,, Zajączki” odwiedziła ,, Gospodę wiejską w Drzewianach pod hasłem ,,Zagroda kurczaczka i zajączka”.

Dzień rozpoczął się smacznie: dzieci ,,przywitały” pyszne placki i kompot truskawkowy. Potem miały dużo ciekawych zajęć: samodzielnie wykonały kartki świąteczne, zrobiły ciasteczka, bułeczki z dżemem, a także zajączka z kakaowego ciasta.

Niektóre czynności nie były takie proste, zwłaszcza krojenie zwiniętego rulonika ciasta, ale dzieci starały się ze wszystkich sił. Były oczywiście przerywniki w pracy: zabawy z pluszakami i słuchanie piosenek z repertuaru dziecięcego, a także poczęstunek: pizza!

Wesoły już świąteczny nastrój towarzyszył wszystkim przez cały pobyt. Nawet bociany – mieszkańcy pobliskiego gniazda z radością przyglądały się małym gościom.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie , a organizatorom spotkania za mile przyjecie.