Jak co roku w styczniu przedszkolaki z najstarszych grup wiekowych udały się do Żywej Szopki Bożonarodzeniowej, która znajduje się przy Świętej Górze Polanowskiej. Dzieci przywitały Ojca Janusza śpiewając kolędę pt. ,,Przybieżeli do Betlejem” oraz pastorałkę pt. ,, Świeć gwiazdeczko mała świeć”, które przez cały grudzień na zajęciach religii uczył ks. Konrad. Przedszkolaki po raz kolejny odwiedziły zwierzątka w zagrodzie oraz przekazały im prezent w postaci suchego chleba, który jest stale zbierany w naszym przedszkolu. Po obejrzeniu żywej szopki Ojciec Janusz zaprosił dzieci do pięknie przystrojonej kapliczki, w której opowiedział przy blasku żywo palonych świec oraz zimnych ogni na choinkach historię pt. ,, Betlejemska opowieść ”, w trakcie której przedszkolaki przekazywały sobie figurkę Jezuska. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem . Dzieci zaśpiewały kolędy pt. ,,Do szopy hej pasterze”, ,,Dzisiaj w Betlejem” oraz pastorałkę pt. ,, Świeć gwiazdeczko mała świeć”. Miłym zaskoczeniem dla przedszkolaków był przygotowany przez Ojca Janusza słodki poczęstunek. Dziękujemy za spotkanie.